اخذ جواز تاسیس

اخذ جواز تاسیس در حقیقت به مجوزی اطلاق می شود که به اشخاص حقیقی و یا حقوقی به منظور سرمایه گذاری و یا فعالیت در زمینه خاصی ارائه میگردد.

اخذ جواز تاسیس با توجه به نوع محصولات از وزارت صنعت و معدن و تجارت و یا جهاد کشاورزی و یا … انجام می شود. همچنین به منظور دریافت برخی از کالا ها از قبیل ابزار های پزشکی (سرنگ،نخ جراحی و …) میبایست نجوز از وزارت بهداشت تهیه شود.

جواز تاسیس از تاریخ صدور به مدت یکسال اعتبار دارد و بعد از گذشت یکسال بهتوجه به میزان پیشرفت قابل تمدید می باشد و در صورت عدم اعدام از سوی متقاضی، جواز به خودی خود از اعتبار خارج‌میشود و ابطال میگردد.

لازم به ذکر است که شما میتوانید جواز تاسیس را نیز به دیگران انتقال دهید.

به منظور اخذ جواز تاسیس میبایست نسبت به ثبت نام سایت بهین یاب اقدام‌نمایید و نام‌کاربری و رمز عبور دریافت نمایید.همچنین میبایست از طریق این سایت طرح توجیهی را نیز درج‌نمایید.

سپس کارشناس ذی ربط آن را مورد برسی قرار می دهد و در صورتی که هیچ‌مشکلی وجود نداشته باشد جواز تاسیس صادر میگردد.

زمانی که میخواهید اقدام به اخذ جواز تاسیس نمایید باید کلیه اجناس و کالا های شما با یکدیگر‌  مرتبط باشند.

اخذ جواز تاسیس از تاریخ صدور به مدت یکسال معتبر است و بعد از یکسال میتواند تمدید شود و چنانچه متقاضی اقدامی جهت تمدید جواز نکند اعتبار جواز تاسیس از بین خواهد رفت.

لازم به ذکر است که جواز تاسیس حقیقی و حقوقی تفاوت خاصی با یکدیگر‌ ندارند، اما اگر قصد دارید اقدام به اخذ وام میلیاردی کنید بهتر است جواز تاسیس را به صورت حقوقی دریافت کنید.

همچنین اگر میخواهید پروانه بهره برداری دریافت کنید الزاما میبایست جواز تاسیس دریافت نمایید‌ به منظور اخذ جواز تاسیس کالا هایی که در آن جواز آورده شده است میبایست با هم نرتبط باشند.

هر شخص حقیقی تنها میتواند یکبار با کد ملی خود نسبت به اخذ جواز اقدام نماید.

لازم به ذکر است که برای هر سند ملک یا احاره نامه یک جواز تاسیس میتوان دریافت کرد.

جواز تاسیس را فقط در مناطق مجاز که توسط سازمان صنعت و معدن و تجارت و سازمان محیط زیست مورد تایید قرار گرفته باشد را میتوان دریافت کرد.

شایان ذکر است برای ثبت برند چه چه بصورت حقیقی یا جه به صورت حقوقی الزاما میبایست مجوزی دریافت کنید که از اتحادیه ها، وزارتخانه ها و سازمان ها و نهاد های قانونی صادر شود جواز تاسیس یکی از معتبر ترین جواز فعالیتی است که میتوان برای ثبت برند استفاده کرد.

ثبت کریم خان علاوه بر ثبت شرکت و اخذ حواز تاسیس کلیه خدمات در خصوص ثبت برند را تیر در اختیار شما قرار میدهد.

در صورتی که محصولات تولیدی یک واحد تولیدی تغییر کند، میبایست اصلاح جواز تاسیس انجام شود.

در اصلاح جواز‌تاسیس میتوان به محصولات آورده شده، محصولاتی اضافه یا حذف نمود. این امکان هم وجود دارد که کل کاربری محصولات نیز تغییر کند.